Przemysł

Magazyn - zwiększenie wydajności w sektorze rolnym

By 13 marca 2020 No Comments

Przy stale rosnącej populacji ważne jest, aby skutecznie przekręcać koła rolnictwa, aby zapewnić ciągłe dostawy żywności. Przemysł rolny znajduje się pod rosnącą presją dostarczania (i dostarczania szybko!). Ten rosnący popyt oznacza, że ​​maszyny i narzędzia używane w tej branży odgrywają kluczową rolę w ich wydajności i zdolności do zaspokojenia popytu. Firmy rolnicze stoją w obliczu konieczności większej ilości pracy w krótszym czasie. Może to stawiać wysokie wymagania wobec używanych przez nich maszyn i kwestionować skuteczność istniejących maszyn oraz potencjał ich udoskonalenia.

Łożyska odgrywają kluczową rolę w działaniu maszyn rolniczych. Co to są łożyska? Jak wyjaśnia Wikipedia, łożysko jest urządzeniem umożliwiającym ograniczony względny ruch między dwiema lub więcej częściami, zwykle obrót lub ruch liniowy. Łożyska można z grubsza sklasyfikować według ruchów, na które pozwalają, ich zasady działania i kierunków obciążeń, które mogą przenosić. & # 39; Ze względu na kształt i niewielką powierzchnię styku łożysk pomagają zmniejszyć tarcie między ruchomymi częściami w maszynach, co czyni je kluczowym czynnikiem wpływającym na wydajność maszyny.

Istnieje wielu producentów łożysk, którzy współpracują z przemysłem rolniczym w celu opracowania łożysk, dzięki którym maszyny są bardziej wydajne i wydajne, w tym firmy takie jak SKF. Precyzyjne łożyska stosowane w rolnictwie są w pewnym stopniu zdeterminowane przez dane maszyny, ale ogólnie łożyska muszą być wyrafinowane, doskonale uszczelnione i wytrzymać trudne warunki. Na przykład maszyny, takie jak ciągniki, muszą działać precyzyjnie i szybko, ale muszą również wytrzymywać trudne warunki środowiskowe i klimatyczne oraz najlepiej chronić się przed brudem i korozją, dlatego potrzebują łożyska, które sprosta wyzwaniu.

Zasadniczo rodzaje łożysk stosowanych w maszynach rolniczych obejmują przede wszystkim łożyska kulkowe, takie jak łożyska kulkowe zwykłe, łożyska kulkowe skośne i łożyska kulkowe wzdłużne. Łożyska toczne są również stosowane w maszynach rolniczych i obejmują typy łożysk, takie jak łożyska stożkowe i łożyska igiełkowe. Główną różnicą między łożyskami tocznymi i kulkowymi jest to, że łożyska wałeczkowe, w przeciwieństwie do styku punktowego, mają kontakt liniowy, co daje im większe obciążenie promieniowe i nośność, ale oznacza, że ​​zwykle pracują przy niższych prędkościach, więc są one przeznaczone dla cięższych typów maszyn i Można stosować aplikacje rolnicze.

Szukając łożysk do maszyn rolniczych, ważne jest, aby zasięgnąć fachowej porady od producenta lub dostawcy łożysk. Specjalista z branży może powiedzieć, które łożyska najlepiej pasują do Twojego zastosowania.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Acorn Industrial Services