Rozwój osobisty

Potrzebne narzędzia do wyrównywania betonu

By 13 marca 2020 No Comments
zdrowie" data-max-rows="2">

W pewnym momencie prawdopodobnie wykonujesz prace związane z niwelacją w domu. Dostępność narzędzi zrobi dużą różnicę w każdym takim projekcie. Możesz także chcieć robić takie projekty na fundamencie lub patio. W takim przypadku zawsze należy upewnić się, że praca została wykonana idealnie, a powierzchnia kończy się płasko. Z tego powodu istnieją różne narzędzia do wyrównywania betonu, które są niezbędne do idealnej pracy. Należą do nich:

Łopaty : Łopata może być prostym narzędziem, ale jest niezwykle ważnym narzędziem do każdej formy konkretnej pracy. Większość ludzi zna kołową łopatę, która służy do usuwania przez większość czasu. Musisz także natknąć się na kwadratową kropkę i łopatę ogrodową. Kwadratowy punkt jest zwykle używany do przenoszenia brudu z jednego punktu do drugiego, szczególnie na gołych powierzchniach, podczas gdy łopata ogrodowa może być używana specjalnie do cięcia trawników. Prace betonowe zwykle wykorzystują wiadra do przygotowania powierzchni, na których chcesz położyć beton, podczas gdy inni ludzie mogą z nich korzystać do przemieszczania przygotowanego betonu.

Pływak byka : Pływak byka służy dwóm celom, mianowicie wyrównywaniu i zagęszczaniu wylanego betonu. Jest to płaski kawałek drewna o prostokątnym kształcie i długim uchwycie. Uchwyt ma zwykle określoną długość, więc możesz go używać z niewielkiej odległości. Wyrównanie i kondensacja odbywa się zwykle poprzez pociągnięcie i przesunięcie pływaka po wylanym betonie na powierzchnię. Pływaki mają różne rozmiary, ponieważ są różne rozmiary betonu.

Pływak gumowy i magnezowy : Można je porównać do rodzaju drewna używanego przez pływaków, ponieważ są one znacznie mniejsze i trzymane ręcznie. Paca magnezowa została opracowana specjalnie do pracy z wentylowanym betonem, natomiast wariant gumowy służy do wyrównywania powierzchni oraz do wykańczania zaprawy i wypełniaczy.

Paca stalowa : Jest to świetne narzędzie i jest używane głównie podczas pracy na dużych powierzchniach betonowych. Jest to używane głównie do kompresji obszarów, które są wysokie, podczas podnoszenia tych, które są niskie. Kielnia robi to, ponieważ może łatwo uwolnić uwięzioną wilgoć lub powietrze.

Jastrych : W projektach poziomowania betonu jastrych jest zasadniczo narzędziem i służy do spłaszczania wszystkich nieutwardzonych powierzchni. Służy do spłaszczania, dzięki czemu beton staje się gęstszy i bardziej wytrzymały po naciśnięciu, uwalniając całe uwięzione powietrze odpowiedzialne za słabości na powierzchniach betonowych.