seo" data-max-rows="2">

Projektowanie stron internetowych to rodzaj projektowania graficznego, w którym ilustracje, typografie i obrazy są tworzone tak jak w przypadku projektowania graficznego. Korzystamy jednak z sieci WWW. Specjalista lub projektant stron internetowych napotyka szereg ograniczeń. Strony internetowe muszą być szybko układane w stosy i działać efektywnie. Musimy reprezentować takie rzeczy, jak pomiar dokumentu, określanie ekranu oraz ogólna szybkość i wykonanie. Mając to na uwadze, projektanci stron internetowych regularnie używają skompresowanych ilustracji, które ograniczają jakość i szybkość. W ogóle nie tak, jak graficy czy projektanci stron internetowych powinni mieć możliwość przekształcenia swoich planów w działający projekt strony internetowej. Obejmuje to znajomość HTML (Hyper Text Markup Language) i często kaskadowe arkusze stylów (CSS).

Co rozumiesz przez projekt graficzny?

Z drugiej strony projektowanie graficzne polega na tworzeniu ilustracji, typografii i obrazów, które można wykorzystać do przedstawienia myśli. W większości przypadków projekt graficzny można znaleźć w branży poligraficznej, ale można go również znaleźć w obszarze rozszerzeń i programowania. Projektanci wizualni tworzą wspomagane komputerowo ilustracje, które są następnie przekształcane w materiały informacyjne, publikacje lub potrzebne materiały do ​​oznaczania. Projektanci wizualni nie mają ochoty programować. Jesteś odpowiedzialny za tworzenie projektów, które mogą być później wykorzystane do drukowania rozproszonego lub innych kreacji internetowych.

Jaka jest różnica

Główną różnicą między grafiką a projektowaniem stron internetowych jest medium. Ludzie zajmujący się projektowaniem graficznym mają zwykle więcej opcji, ponieważ nie są ograniczeni przez programowanie, determinację lub szybkość. Podczas gdy eksperci od projektowania stron internetowych muszą dostosowywać duże plany z szybkością i efektywnością dla sieci. Są eksperci, którzy mogą zajmować obie pozycje jako jedną pozycję, ale dość rzadko są one użyteczne, ponieważ mają tendencję do posiadania większej liczby cech na obu pozycjach.

Mogą występować konflikty między ekspertami z obu światów projektowania. Na przykład ekspert od projektowania graficznego może uznać, że praca eksperta od projektowania stron internetowych jest niższej jakości niż praca drukarska. Z drugiej strony, eksperci od projektowania stron internetowych często denerwują się ekspertami od grafiki, ponieważ nie rozumieją sieci. Jest to jeden z tych głównych kontrastów, który wyróżnia się niezawodnie, ponieważ żadna ze stron tak naprawdę się nie widzi.

Firma internetowa będzie okresowo prosić projektanta graficznego, ale powinna użyć projektanta stron internetowych do stworzenia kompetentnej i kompetentnej strony internetowej. Kiedy architektura witryny staje się mniej niedostępna, mają możliwość stworzenia większej liczby możliwości. Ponieważ edytory HTML okazują się lepsze w tworzeniu produktywnych stron internetowych, planiści wizualni uznają, że korzystanie z sieci WWW do wyrażania swoich myśli jest mniej wymagające.