Przemysł

Rozwój aplikacji mobilnych i ich wpływ na sektor edukacji

By 12 marca 2020 No Comments

Badanie z 2014 r. Przeprowadzone przez naukowców z Baylor University wykazało, że studenci spędzali średnio osiem do dziesięciu godzin dziennie na swoich telefonach komórkowych. Młodzi ludzie nie są lepsi: 75 procent z nich ma smartfony, a 50 procent wyraża „uzależnienie” od swoich telefonów komórkowych. Badanie z 2012 r. Wykazało, że młodzież w wieku od 14 do 17 lat wysyła prawie 100 wiadomości dziennie.

To tylko pokazuje, jak zaawansowana technologicznie jest obecna generacja studentów. Mają niemal instynktowne zrozumienie wszystkich rzeczy mobilnych, czy to gier, czy aplikacji. Dlatego sensowne jest, aby dzieci uczyły się szybciej, gdy uczy się ich cyfrowo za pośrednictwem aplikacji, a nie bardziej tradycyjnych metod, takich jak książki drukowane i tablice. Według Open Colleges 81 procent amerykańskich nauczycieli uważa, że ​​tablety poprawiają naukę w klasie, a 86 procent uważa, że ​​tablety zwiększają efektywność uczenia się. Wszystko to dało nowy impuls rozwojowi aplikacji mobilnych w kluczowych centrach technologicznych, takich jak Floryda i Kalifornia. Najważniejsze pytanie dotyczy jednak tego, w jakim stopniu rozwój aplikacji mobilnych może pomóc sektorowi edukacji. Sprawdź to poniżej.

Efektywne uczenie się możliwe dzięki rozwojowi aplikacji mobilnych

Nowe aplikacje mobilne, które ułatwiają i poprawiają naukę, sprawiają, że nauczanie jest przyjemnością. Korzystając z aplikacji mobilnych, uczniowie mogą poprawić wydajność i precyzję w oparciu o następujące czynniki:

• • Niezależne uczenie się: Dzięki opracowaniu aplikacji mobilnych proces uczenia się nie ogranicza się już do limitów w klasie. Uczniowie mogą teraz łatwo zdobyć wiedzę i odpowiedzieć na pytania z domu.

• • Więcej opcji: Różnorodność aplikacji dostępnych dla uczniów na tabletach lub smartfonach jest niesamowita.

• • Łatwy dostęp do zasobów administracyjnych i wiedzy: Kursy edukacyjne stają się wizualnie trwałe dzięki aplikacjom e-learningowym.

• • Lepsze zaangażowanie uczniów: Niektóre aplikacje pozwalają uczniom uczyć się na nośniku audiowizualnym, co pozwala im dłużej przechowywać informacje. Gdy ktoś ogląda filmy lub słucha plików audio, zaczyna rozumieć i zachować koncepcję lepiej niż podręczniki.

Co jest w produkcji aplikacji mobilnych dla edukacji?

Tworzenie aplikacji to znacznie więcej niż tylko wiedza techniczna. Pieniądze są wysoko na liście. Chociaż narzędzia programistyczne są często bezpłatne, opłaty za licencje i powiązane serwery są znaczne. Z tego powodu niektóre instytucje edukacyjne wolą wykonywać pracę wewnętrznie. Zatrudniają projektantów i programistów mobilnych, aby aktualizowali swoje aplikacje. Niektóre instytucje zlecają nawet pracę na zewnątrz. Istnieją aplikacje, które zapewniają dostęp do prywatnych informacji, np. B. Uwagi Te aplikacje wymagają bezpiecznego kodowania. W rzeczywistości niektóre instytucje zaczęły stosować logowanie jednokrotne, aby zapewnić zarówno ochronę danych, jak i bezpieczeństwo danych.

Aktywna komunikacja między zespołem ds. Bezpieczeństwa sieci a programistami może pomóc w zapobieganiu problemom z tworzeniem aplikacji mobilnych. Niektóre zespoły bezpieczeństwa sprawdzają nawet kody przed uruchomieniem aplikacji. Gdy aplikacja jest online, największym wyzwaniem dla programistów jest nadążanie za szybko rozwijającym się rynkiem mobilnym.

Rodzaj rozwoju

Niektóre instytucje korzystały z oprogramowania pośredniego typu open source do tworzenia aplikacji dla studentów i wykładowców. Architektonicznie środowisko to próbuje stworzyć rodzaj mobilnego szablonu strony internetowej, a następnie udostępnić go dla różnych modeli smartfonów. Dlatego liczy się zgodność między platformami. Ma to sens, ponieważ większość aplikacji mobilnych promuje swoją aplikację za pomocą przeglądarki.

To tylko kwestia czasu, zanim sektor edukacji zostanie zdigitalizowany, a aplikacje mobilne przyspieszą ten proces. Nic dziwnego, że rozwój aplikacji mobilnych jest pożądany na Florydzie i w innych zorientowanych na przyszłość krajach. Korzystanie z aplikacji mobilnych ułatwia uczniom nauczanie i naukę.