Rozwój osobisty

Wszystko, co musisz wiedzieć o Sari Banarasi

By 13 marca 2020 No Comments
zdrowie" data-max-rows="2">

Sari banarasi to sari z Varanasi (znanego również jako banaras). Sarees Banarasi są znane jako najlepsze sarees w Indiach, gdzie znane są ze złota, zari, srebrnego brokatu, delikatnego jedwabiu i bogatego haftu. Stroje wykonane są z drobno tkanego jedwabiu i są ozdobione wyszukanymi wzorami. W większości przypadków są one wyposażone w ryciny, które sprawiają, że są ciężkie.

Różne typy

Istnieje wiele odmian tych sari. Najpopularniejsze to: czysty jedwab (katan), jedwab, zari i organza (kora). Istnieją inne odmiany, które różnią się w zależności od różnych procesów projektowania. Odmiany te obejmują: Vaskat, Tanchoi, Jangla, Butidar, Cutwork i Tissue.

Sari wysokiej jakości

Aby uzyskać wspaniały wygląd, należy kupić wysokiej jakości sari Banarasi. Oto kilka obszarów do rozważenia przy zakupie:

Najedź : Powinieneś spojrzeć na tył sari, aby zobaczyć, czy pomiędzy siatką osnowy i wątku są jakieś pływaki. Prawdziwy, ręcznie robiony sari jest jedynym, który ma tę funkcję. Jeśli spojrzysz na strój i nie ma on pływaka, prawdopodobnie jest wykonany maszynowo lub podrobiony.

Jedwab : Prawdziwe saree Banarasi są wykonane z czystego jedwabiu. Istnieje wiele testów, które możesz wykonać, aby upewnić się, że strój jest wykonany z jedwabiu. Jednym z najbardziej skutecznych i najtańszych testów jest spalanie nici sari. Powinieneś wyciągnąć nić z ukrytego obszaru i spalić ją. Po spaleniu całej nici powinieneś poczuć zapach popiołów.

Jeśli sari wykonane są z jedwabiu, popiół pachnie jak spalone włosy. Powinieneś pamiętać, że są tanie chińskie jedwabne stroje; Więc powinieneś być ostrożny. Chociaż ten jedwab pachnie spalonymi włosami, nie jest tak trwały jak czysty jedwab.

Brokatowy design : Prawdziwe sari Banarasi mają od sześciu do ośmiu cali zwykłego jedwabnego brokatu. Brokat zwykle przechodzi przez ramię i nadaje sariowi doskonały wygląd.

Wniosek

Sari Banarasi są często częścią stroju indyjskiej panny młodej. Kupując sari banarasi dla nowożeńców, powinieneś wybrać ten o tradycyjnym wyglądzie. Należy pamiętać, że cena tradycyjnych strojów zależy od projektu podstawy i krawędzi.

Kolor stroju w dużej mierze determinuje ogólny wygląd. Aby uzyskać idealny wygląd, upewnij się, że kolor stroju pasuje do Twojej cery.