Zdrowie

Zwiotczający krem ​​do skóry - trzy substancje chemiczne, których należy unikać, jeśli chcesz uzyskać jędrną skórę

By 26 stycznia 2020 No Comments

Każdy ma na skórze jakiś środek chemiczny. Nawet jeśli uważasz, że używasz tylko najlepszych dostępnych produktów, nadal jesteś narażony na pewne niebezpieczne substancje.

Możliwe, że doświadczyłeś wysypki, łupieżu lub łuszczenia i trądziku, nie wiedząc, że odpowiedzialne są stosowane przez Ciebie produkty do pielęgnacji skóry. Przygotowali się do użycia najlepszego rodzaju zwiotczałego kremu do skóry. Podrażniona skóra jest ulubionym miejscem wolnych rodników w niszczeniu zdrowej równowagi.

Chociaż w samych produktach do pielęgnacji skóry istnieją setki rodzajów chemikaliów, te trzy, na które należy uważać i których należy całkowicie unikać, są zawarte w prawie każdym z nich.

1. Laurylosiarczan sodu

Wielu producentów podaje ten składnik jako pochodzący z kokosa. To sprawiłoby, że wyglądałby jak naturalny składnik, podczas gdy w rzeczywistości jest to forma syntetyczna. Oznacza to, że jest to substancja chemiczna. Ten składnik zawiera działania niepożądane, takie jak wysypka, wypadanie włosów, problemy z oczami i reakcje alergiczne.

2. Barwniki i substancje zapachowe

Nawet wiele spożywanych przez nas produktów spożywczych zawiera wiele barwników. Zawiera również wiele kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry. Używaj tylko naturalnych produktów, które nie zawierają żadnych barwników. Wykazano, że niektóre związki barwników powodują raka. Zapach może być stosowany w wielu produktach do skóry i jest najczęściej łączony z syntetycznymi chemikaliami. Jeśli naprawdę ładnie pachnie, musisz być ostrożny. Ponownie używaj tylko naturalnych i wolnych od chemikaliów składników.

3. Imidazolidynylomocznik i diazolidynylomocznik

Są to konserwanty stosowane w kosmetykach i innych produktach do pielęgnacji skóry. Jednak w przypadku niektórych marek może również uwalniać chemiczny formaldehyd, który jest toksyczny. Udowodniono, że w znacznym stopniu przyczynia się do ciężkiego zapalenia skóry. Jeśli to możliwe, całkowicie unikaj tych składników.

To przerażające, że niektóre chemikalia stosowane w kremach i balsamach do skóry mogą być toksyczne, a nawet śmiertelne.

Codzienne stosowanie na skórze oznacza stałą ekspozycję. W ten sposób te chemikalia powodują tyle szkód. Używaj tylko naturalnych składników, aby wybrać krem ​​do skóry lub balsam do rąk.