Zdrowie

Zrozumieć mechanizmy raka piersi

By 13 marca 2020 No Comments

Co to jest rak piersi?
Rak piersi to nowotwór złośliwy tkanki piersi, który zwykle początkowo jest identyfikowany jako niewielka dodatkowa masa lub guzek w piersi. Jeśli pozostanie niewykryty przez pewien czas, może rozprzestrzenić się na inne części ciała, w tym otaczające węzły chłonne. Większość nowotworów piersi występuje u kobiet, ale w niektórych przypadkach także u mężczyzn.

Co powoduje raka piersi i jak się rozprzestrzenia?
Przeprowadzono wiele badań w celu zrozumienia mechanizmów i patogenezy raka piersi. Trudno jednak przewidzieć, kto go rozwinie, ponieważ naukowcy nie są jeszcze w pełni świadomi dokładnych przyczyn raka piersi. Istnieje jednak kilka czynników ryzyka, które mogą narazić osobę na większe ryzyko niż inne. Obejmuje to osobistą historię raka piersi, historię rodziny, wiek, płeć, poprzednią radioterapię, terapię hormonalną i nadmierne spożywanie alkoholu.

Niedawno w & # 39; Cancer Cell International & # 39; W czasopiśmie stwierdzono, że pepsynogen C (PGC), który należy do rodziny proteaz asparaginianowych i jest wydzielany przez główne komórki żołądka, jest związany z rakiem. Kolejny raport opublikowany w BMC sugeruje, że inwazja komórek rakowych w błonę podstawną gruczołu sutkowego jest ważnym krokiem dla rozwoju guza z gruczołów mlecznych do innych otaczających tkanek. Te wyniki pokazują również, że deiminazy peptydylargininy 2 (PAD2) odgrywają kluczową rolę w przenoszeniu i przemieszczaniu komórek rakowych. Badanie mysiego modelu raka przewodowego in situ pokazuje, że hamowanie aktywności deiminazy peptydylargininy-2 może utrzymać integralność błony podstawnej w guzach heteroprzeszczepu. Zubożenie lub zahamowanie PAD2 może hamować migrację komórek i zmieniać morfologię komórek i może służyć jako możliwa opcja leczenia w przyszłości.

Jak możesz zapobiec rakowi piersi?
Niewiele możemy zrobić, aby zapobiec rakowi, ponieważ nie znamy dokładnej przyczyny. Biorąc jednak pod uwagę najnowsze ustalenia i wiedzę na temat prawdopodobnych przyczyn raka, naukowcy sporządzili listę rzeczy, które mogą być korzystne dla życia wolnego od raka. Granat to pożywny, wyjątkowy owoc, który od stuleci jest używany do zapobiegania i leczenia różnych chorób zapalnych. Zostało to udowodnione w niektórych badaniach opublikowanych w renomowanych czasopismach żywieniowych. Niektóre badania sugerują odwrotny związek między poziomem witaminy D a gęstością piersi. Ponieważ gęstość piersi jest uważana za czynnik ryzyka raka piersi, monitorowanie poziomu witaminy D może służyć jako punkt wyjścia do strategii zapobiegania. Niektóre badania potwierdzają założenie, że wyższe wartości 25 (OH) D przed menopauzą i witaminy D są związane z niższą gęstością piersi. Badania przesiewowe to ustalone podejście do śledzenia tego, co dzieje się w twoim ciele. Lekarze zalecają regularne badania przesiewowe co trzy lata po 40 roku życia. Jeśli jesteś osobą o wyższym ryzyku, może być zalecane wcześniejsze i częstsze rozpoczęcie badań przesiewowych. Kontrolowanie wagi, jedzenia i ograniczanie spożycia alkoholu to inne elementy strategii zapobiegania rakowi.